Find din region   Kontakt  
<
Idræt - Cykelmotion - DAIs Cykeludvalg
06.03.2018

Sammensætning af DAIs Cykeludvalg:

DAI Cykeludvalg
Fornavn Efternavn Mobil Mail 
Allan Hansen 20861184 greverne@youseepost.dk
Andreas Thieson 2870 6434 andreas@dai-sport.dk Idrætskonsulent
Bo Rasmussen 4263 3635 feltspat@gmail.com
David Sørensen 6072 3203 itpoweruser@gmail.com
Eddy Marrup 5099 7900 marrup@gmail.com Formand for udvalget
Johannes Bak Baggesen 41937309 johannes.bak.baggesen@hjoerring.dk
Jørgen Knøfler 4396 6326 j.knofler@hotmail.com
Kim Petersen 5019 9202 kipet69@gmail.com
Lisbeth Crafack 2045 9169 lisbeth@dai-sport.dk Idrætskonsulent
Mads Enggaard 2556 1982 mads_engaard@hotmail.com
Mette Windekilde
mewin@frederikssund.dk
Niels Esbech 2396 4700 ne@dsinettet.dk
Peter Andersen 20548802 jpandersen@dbmail.dk
Poul Sølvstein 4040 0587 poul@dai-sport.dk Idrætskonsulent
Sussi Bolwig Rifseim 25234709 SBR@ringsted.dk
Svend Trust 2750 6640 trust@youmail.dk
Søren Vestergaard Pedersen 2032 6078 svep@frederikshavn.dk
    
  
DAI Skridttællerkonkurrence 2018 (Tilmeldingsfrist 24. april)
Sund By Walk n Run 2018 (FRIST FOR TILMELDING UDSAT TIL DEN 20. APRIL)
Mountainbike camp for hele familien (Tilmeldingsfrist 10. maj)
La Vuelta på Kondicyklen (Tilmeldingsfrist 1. juni)
La Vuelta på Vestegnen - Cykelløb (Tilmeldingsfrist 25. maj)
24.04.2018 Sports- og arbejdsskader - Mentale udfordringer. Hvad nu? - AFLYST
24.05.2018 Senior Cykel Camp i Svendborg (Tilmeldingsfrist 11. maj)
16.06.2018 DAIs frivillig-dag (Tilmeldingsfrist 1. juni)
29.08.2018 SeniorCamp 2018 (Tilmeldingsfrist 30. maj)
19.04.2018 Årsmøde i Region Syddanmark
19.04.2018 Naturens stille ro - udelivets egenværdi (Tilmeldingsfrist 12. april)
21.04.2018 Bowling - Stævne 8
23.04.2018 IFS Instruktøruddannelse - Trin 1 - BEMÆRK NY DATO (Tilm. frist 5. april)
24.04.2018 Sports- og arbejdsskader - Mentale udfordringer. Hvad nu? - AFLYST
25.04.2018 Uofficielle DM i Volleyball 2018
Navn:
E-mail: